سه شنبه 1399/05/21 - 12:42 kb-admin
در شرایط سخت کرونایی انجام شد؛

کنترل تب بازار با تولید 570 هزار ماسک توسط قرارگاه جهادی شهید سلیمانی سپاه فتح/ سپاه و بسیج یک لحظه ما را تنها نگذاشت

مسئول بسیج سازندگی سپاه فتح در دیدار با رئیس بیمارستان امام سجاد(ع) یاسوج گفت: با تولید روزانه ۱۰ هزار ماسک در روز و در مجموع 570هزار ماسک توانستیم تب بازار را کنترل و دست دلالان بازار ماسک را تا حدود زیادی کوتاه کنیم تا مردم محروم استان با کمبود ماسک مواجه نشوند.

مسئول بسیج سازندگی سپاه فتح در دیدار با رئیس بیمارستان امام سجاد(ع) یاسوج گفت: با تولید روزانه ۱۰ هزار ماسک در روز و در مجموع 570هزار ماسک توانستیم تب بازار را کنترل و دست دلالان بازار ماسک را تا حدود زیادی کوتاه کنیم تا مردم محروم استان با کمبود ماسک مواجه نشوند.

سرهنگ پاسدار ناصر صالحی مسئول قرارگاه جهادی شهید حاج قاسم سلیمانی سپاه فتح با رئیس و تعدادی از کارکنان بیمارستان امام سجاد(ع) دیدار و از زحمات و همکاری های این بیمارستان با قرارگاه جهادی در بحث استریل و بسته بندی ماسک های تولیدی تقدیر و تشکر به عمل آورد.

با شیوع ویروس کرونا قرارگاه جهادی سردار شهید حاج قاسم سلیمانی فعالیت چشمگیری جهت تولید ماسک و مواد ضد عفونی در سطح استان انجام داد .

ناصر صالحی مسئول قرارگاه جهادی شهید قاسم سلیمانی و بسیج سازندگی سپاه فتح گفت: این قرارگاه با شیوع بیماری منحوس کرونا با تدابیر سردار فرمانده محترم سپاه برای پشتیبانی از کادر درمان و خدمت به مردم استان تشکیل شد که به یاری خدا و تلاش شبانه روزی جهادگران خیاط و با راه اندازی کارگاه های خیاطی و همچنین سازماندهی گروه های جهادی با رفع آلودگی معابر عمومی در حد توان در خدمت مردم استان بوده است.

نهادها و نیروهای در معرض با ویروس را نیز در دستور کار قرار دادیم.

صالحی بیان کرد: به لطف الهی با تولید روزانه ۱۰ هزار ماسک در روز و در مجموع 570هزار ماسک توانستیم تب بازار را کنترل و دست دلالان بازار ماسک را تا حدود زیادی کوتاه کنیم تا مردم محروم استان با کمبود ماسک مواجه نشوند و قیمت بالای ماسک در بازار فشار اقتصادی بیشتری را بر زندگی آنان وارد نکند.

 

وی تصریح کرد: قرارگاه شهید سلیمانی اقدام به اهداء بسته های بهداشتی شامل ماسک، دستکش ، ژل ضدعفونی و گان به بیمارستان های استان، کارکنان دستگاههای خدمات رسان، پمپ بنزین ها، خانه سالمندان، موسسات تحت پوشش سازمان بهزیستی و سایر نهادهای درگیر مبارزه با این ویروس منحوس کرده است.صالحی ضمن اشاره به نقش بی بدیل علوم پزشکی و کادر درمان استان برای مهار موج اول کرونا گفت : استان ما یکی از معدود استان هایی بود که اقدام به استریل ماسک ها می کرد و بیش از ۹۵ درصد تولیدات قرارگاه جهادی شهیددقاسم سلیمانی در واحد استریلیزاسیون بیمارستان امام سجاد (ع) یاسوج با تلاش بی وقفه و بی منت پرسنل این بیمارستان، ضدعفونی و استریل می شد که جای تقدیر دارد.

وی اذعان داشت:ما به نمایندگی از سردار فرمانده محترم سپاه استان و به پاس زحمات و همکاری کارکنان این بیمارستان، اقدام به تقدیر از آنها کرده و حامل پیام تشکر سردار خرم دل برای این عزیزان هستیم.

 رئیس بیمارستان امام سجاد(ع) یاسوج ضمن ابراز خرسندی از همکاری با مجموعه سپاه استان گفت : سپاه و بسیج لحظه ای ما را تنها نگذاشت و در شرایط سخت شیوع کرونا کادر بهداشت و درمان را تنها نگذاشت و این حمایت و روحیه جهادی بود که عزم ما را در خط مقدم مقابله با کرونا مستحکم تر کرد و توانی مضاعف به ما می داد.

گردآفرین نیکبخت در ادامه بیان کرد: ما نیز از اقدامات شما و بسیجیان جهادگری که شبانه روز چه در بحث تهیه و توزیع اقلام بهداشتی و چه در بحث رفع آلودگی معابر شهری ، بیمارستانها ، ادارات و سایر اماکن عمومی، در حال مجاهدت بودید سپاسگزاریم.

دکتر نیکبخت در پایان با اشاره به شروع موج دوم کرونا در استان، خواستار توجه بیشتر مسئولان به این موضوع شد و از مردم خواست با توجه به روند افزایشی مبتلایان استان و فوتی های بیماران کرونایی هشدارهای مسئولان علوم پزشکی را جدی بگیرند و نکات بهداشتی و ایمنی را رعایت کنند.